Drugie życie odpadów

Dzień dobry 🙂 … jutro 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zawsze w tym czasie w naszym przedszkolu odbywały się niezwykle ważne wydarzenia, m.in. braliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata” (sprzątaliśmy naszą okolicę, zbieraliśmy śmiecie), organizowaliśmy przedstawienia, związane z tą tematyką, a także gościliśmy starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 25 na wspólnych warsztatach. W tym roku mamy inną sytuację, która zmieniła nasze plany i przyzwyczajenia, dlatego, aby uczcić Dzień Ziemi zapraszam do wzięcia udziału w konkursie „Mój ekoprojekt”. Zadanie plastyczne na dziś … to właśnie taka zabawa w dawanie drugiego życia naszym śmieciom. Wierzę, ze uda się wszystkim zrobić coś wyjątkowego z czego będziecie dumni, a praca przyniesie, pomimo wysiłku jaki trzeba w nią włożyć dużo frajdy.

Mam także dla Was krótki filmik do obejrzenia, z którego dowiecie się jak powstaje butelka, i jak wygląda jej przetwarzanie. https://www.youtube.com/watch?v=jMPDOt2zmbUm ,.

Mam też niespodziankę… kilka zdjęć, aby przypomnieć jak obchodziliśmy Dzień Ziemi w zeszłym roku. Miłego dnia! Pozdrawiam 🙂 Magda P.

Dzień dobry,
Dzisiaj proponuję Wam zabawę z liczeniem.
Ta gra pomoże Wam utrwalić poznane cyfry, a także sprawdzi wasze umiejętności matematyczne
. Pamiętajcie, że przy przeliczaniu przedmiotów nie można się spieszyć, bo wtedy łatwo o pomyłkę. Życzę powodzenia
Agnieszka