Dzień Dziecka

Witam Was w słoneczny ranek,
będzie mnóstwo niespodzianek,

tyle przygód czeka Was….
Pierwszy czerwca! Wstawać czas!
Wszyscy śmieją się od rana,
każda buzia roześmiana!

W tym dniu ślemy Wam życzenia:
szczęścia, zdrowia, powodzenia,
pysznych lodów, pomyślności,
czekoladek i radości!!!

Dzisiaj obchodzimy Najważniejsze Święto w roku – Dzień Dziecka…… W naszym przedszkolu ten szczególny dzień obchodziliśmy przez cały tydzień. Uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych i plastycznych, oglądaliśmy przedstawienie teatralne, braliśmy udział w zawodach sportowych i spędzaliśmy niezapomniane chwile na wycieczce. Dlatego też i w tym tygodniu czeka Was mnóstwo atrakcji. Dzisiaj zapraszam Was do prawdziwego teatru….. ale przed tym posłuchajcie wiersza i wczujcie się w ten zaczarowany klimat:

Teatr to miejsce jest niezwykłe,
zaczarowana każda chwila,
kurtyna w górę się unosi
i przedstawienie rozpoczyna.

Na scenie dzieją się historie
wesołe, smutne, zagadkowe,
można do kraju baśni trafić
i poznać światy całkiem nowe.

Można się wzruszyć, rozweselić,
nauczyć wielu mądrych rzeczy,
uważnie patrzeć, pilnie słuchać,
ciekawym być i bardzo grzecznym.

Wyobraźcie sobie, że siedzicie już w fotelach i powoli gaśnie światło. Teraz czekają Was magiczne chwile – przeniesiecie się w świat bajki. Jakiej bajki? To już sami wybierzecie… Możecie poznać przygody Calineczki, Sierotki Marysi w krainie baśni lub Krawca Niteczki.
A może macie ochotę spędzić czas z Czerwonym Kapturkiem lub Pchłą Szachrajką? Czeka na was też Smok Wawelski i Opowieść o przyjaźni….

Podobało Wam się przedstawienie? To teraz czas na chwile gimnastyki. Dziś potańczymy w rytmie zumby ….. będzie wesoło i śmiesznie. Zaczynamy?
A teraz świętujcie Dzień Dziecka – niech to święto będzie niezapomniane i niezwykłe….. a my spotkamy się jutro na warsztatach plastycznych. Przygotujcie sobie balonik, pustą butelkę 500 ml, słomkę lub wykałaczkę, lejek, mąkę ziemniaczaną, włóczkę i marker.
Pozdrawiam Was serdecznie