Kwiatki na łące

Dzień dobry… dzisiaj pora na zabawę matematyczną, dzięki której poćwiczymy liczenie i utrwalimy znajomość cyfr. Do zadania potrzebne nam będą 2 kartki A4 i kredki. Zanim przekażemy kartki dzieciom narysujmy na nich 4 wazony. Zadaniem dzieci jest dorysowanie kwiatów. Przykładowe polecenie: narysuj 3 kwiaty czerwone, 2 niebieskie i 1 różowy (wystarczą same kontury, ponieważ zależy nam na wykonaniu zadań matematycznych i na tym musimy się skupić). Ile kwiatów jest w pierwszym wazonie? Gdy dziecko policzy prosimy o wpisanie odpowiedniej cyfry na wazonie. Zadanie powtórzymy używając pozostałych wazonów i tworząc sami podobne polecenia. Na następnej kartce rysujemy też 4 wazony, a zadania tym razem będą uczyły odejmowania. Przykładowe polecenie: narysuj 7 kwiatów. Trzy kwiaty zwiędły należy je skreślić. Ile kwiatów zostało w wazonie? Po obliczeniu prosimy o wpisanie wyniku odejmowania na wazonie. Podobne zadania na odejmowanie tworzymy sami na pozostałych 3 wazonach. Jeśli praca sprawia przyjemność możemy ją kontynuować, jeśli obserwujemy „zmęczenie materiału” to odpuśćmy, w końcu nauka powinna być przyjemnością. Jeśli, dziecko nie pamięta cyfry, przypomnijmy jak wygląda i poprośmy, aby przepisało.

Zadanie ruchowe na dziś, to może być zabawa z ruletką. Inna propozycja to poskakanie na skakance, nauka kozłowania piłki, kręcenie hula hop lub poodbijanie balona.

Miłej zabawy! Pozdrawiam gorąco….Magda P.

Dzień dobry,
Na dzisiejsze popołudnie proponuję Wam zabawę z misiem Bulibą. Popatrzcie dokładnie na obrazki i wyszukajcie wszystkie rożnice.
Ta zabawa doskonale rozwinie Waszą spostrzegawczość!
Agnieszka