Lubię liczyć

Dzień dobry… dzisiaj przygotowałam propozycję ćwiczeń doskonalących umiejętność liczenia.

Do pierwszego zadania potrzebna jest kartka A4, na której napiszemy liczby od 1 do 20. Cyfry nie mogą być zbyt małe, więc napiszmy je tak, aby tworzyły kształt litery „u”. Polecenia dla dziecka: policz, wskazując palcem kolejne liczby; policz rozpoczynając od liczby 7; policz rozpoczynając od liczby 13, policz rozpoczynając od liczby 15; policz po dwa (2,4,6,8…..); policz od 5 do jednego, policz od 11 do 1, policz od 20 do 1. Pomóżmy dziecku cierpliwie pokonywać trudności i dostosujmy polecenia do umiejętności naszego dziecka. Dla niektórych liczenie do 12 będzie wyzwaniem, dla innych 20 może okazać się zbyt małym zakresem.

Do drugiego zadania potrzebna będzie książka, która ma nie więcej niż 30 stron. Zwracamy uwagę, że w książce strony są ponumerowane. Prosimy dziecko, aby policzyło strony do 6 i zwracamy uwagę, że każda strona jest oznaczona kolejną liczbą. Polecenia: Sprawdź ile stron ma ta książka; otwórz książkę na stronie 9, otwórz książkę na stronie 15, co jest na tej stronie; od strony 15 policz do przodu 5 stron, jaki numer będzie miała ta strona; od strony 20 policz do przodu 4 strony, jaki numer będzie miała ta strona; otwórz książkę na stronie 13, a teraz policz do tyłu, wspak 3 strony, jaki numer będzie miała ta strona; policz do przodu 3 strony, jaka to będzie strona.

No i coś dla ciała, a może by tak poćwiczyć chodzenie z książką na głowie….ile jesteśmy w stanie przejść, aby książka nam nie spadła. Do zestawu ćwiczeń na dziś przyda się maskotka, najlepsza będzie mała i ciężka (która ma w środku koraliki). Z taką maskotką możemy: pochodzić po pokoju umieszczając ją na głowie, chodzić slalomem pomiędzy umieszczonymi na podłodze przedmiotami, podrzucać i łapać, rzucać z ręki do ręki, podawać z ręki do ręki, dookoła brzucha. Taką maskotką można również trafiać do celu. Jeśli mamy taśmę malarską to możemy na dywanie stworzyć pola z cyframi i zrobić dla naszych pociech klasy. Niech krążkiem będzie ciężka, mała maskotka, a dzieci niech trafiają maskotką w kolejne pola i skaczą na jednej nodze.

Miłej zabawy. Pozdrawiam…Magda P. 😉

Dzień dobry,
Dzisiaj zapraszam was do obejrzenia filmu edukacyjno – przyrodniczego Strażnicy miasta z którego dowiecie się wiele ciekawostek o zwierzętach egzotycznych. Zobaczycie jak wyglądają najmniejsze małpki świata, gdzie mieszkają krokodyle i co jedzą słonie….
Pozdrawiam
Agnieszka