Na wesoło

Dzień dobry kochani, witam Was serdecznie w ostatnim dniu naszej nauki. Tak to już Piątek- jutro i po jutrze odpoczywamy:)!! A w przyszłym tygodniu znowu święto…tak, tak, Wasze tym razem- Dzień Dziecka!!

Jak się dziś czujesz, jak Ci minął tydzień, wybierz jedną minkę, która określi Twój dzisiejszy nastrój

Poćwicz razem z żabką:)


A teraz zobaczymy, Gdzie ukryły się cyfry? Napiszcie na karteczkach cyfry od 1 do 9 i poproście kogoś z domowników aby je ukrył w jednym z pomieszczeń Waszego domu, np w pokoju. Waszym zadaniem będzie odnalezienie wszystkich cyfr i określeniu ich położenia, np 1 leży na biurku, 2 leży pod szafą itp. Następnie przygotujcie kartkę i wskazujcie na kartce:

– górny brzeg kartki,

– dolny brzeg kartki,

– prawy brzeg kartki,

– lewy brzeg kartki,

– lewy górny róg,

– prawy górny róg,

– lewy dolny róg,

– prawy dolny róg.

Świetnie, jeśli dla kogoś było trudne, nic się nie martwcie, będziemy jeszcze do tego wracać. A teraz na tej samej kartce będziemy rysować, zaczynamy, przygotuj kredki i posłuchaj:

– od góry do dołu 2 linie czerwone,

– od dołu do góry 2 linie czarne,

– od lewego brzegu do prawego 3 linie zielone,

– od prawego brzegu do lewego 3 linie niebieskie. Ciekawa jestem jak wyglądają teraz Wasze kartki:)

A teraz czas na przerwę

https://www.youtube.com/watch?v=xA7JhHYpU5o

Jesteście gotowi na zabawę tym razem plastyczną….pomyślcie co chcielibyście dziś zrobić, myślę, że macie w głowie dużo pomysłów….może to będzie coś z plasteliny, a może pomalujecie farbami, a może wykorzystacie inne materiały dostępne w waszym domu. Pomyślcie przez chwilkę i do dzieła…

Mała podpowiedź…

Myślę , że masz już jakiś pomysł, to do dzieła. Życzę miłego odpoczynku i dziękuję za tydzień ciężkiej pracy, zasługujecie na ..:)WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA:)

Pozdrawiam Agnieszka Ż.