Odznaki Teodora zdobyte!!!

W tym roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Wyzwania Teodora”. Ciężka praca, kreatywność i niezwykłe umiejętności dzieci pozwoliły nam zdobyć wszystkie odznaki. Nasz Teodor towarzyszył nam nie tylko podczas nowych wyzwań! Razem z nami bawił się, uczył i obserwował przedszkolną rzeczywistość. Dlatego też wszyscy wspólnie planowaliśmy i wykonywaliśmy zadania. Rozwijaliśmy umiejętność współpracy, kreatywność i twórcze myślenie.

„Sprawność artystycznej duszy”.

Pierwszą zdobytą przez nas odznaką była „Sprawność artystycznej duszy”.
Dzieci z pierwszej grupy pięknie pokolorowały portrety Teodora, a zerówkowicze stworzyli zaczarowane sówki z liści. I dlatego ta odznaka utwierdziła nas w przekonaniu, że nasze przedszkolaki to prawdziwi artyści.

„Zdrowy osiłek”

Sprawność „Zdrowego osiłka” zdobyliśmy biorąc udział w zawodach sportowych. Pokazaliśmy, że doskonale wiemy jakie korzyści przynosi codzienna gimnastyka i wysiłek fizyczny nie jest nam obcy.
Tą sprawność również bardzo często pokazujemy podczas zajęć gimnastycznych czy zabaw w ogrodzie.

Odznaka „Kuchcikowego mistrza”

Odznakę „Kuchcikowego mistrza” zdobyliśmy samodzielnie przygotowując śniadanie. Nasze dzieci doskonale wiedzą, że warzywa nie tylko pięknie wyglądają na kanapkach, ale są źródłem zdrowia
i podstawą codziennej diety!

Sprawność „Pomocnej dłoni”

W zimie urządziliśmy zbiórkę karmy dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
w Lublinie. Dzięki pomocy Rodziców zdobyliśmy odznakę „Pomocnej dłoni”. Tutaj również pokazaliśmy też, że już najmłodsi potrafią pomagać potrzebującym zwierzętom.

„Przyjaciel przyrody”

Sprawność „Przyjaciela przyrody” udało nam się zdobyć wspólnie świętując Dzień Ziemi połączony z Quizem wiedzy przyrodniczej. Odśpiewaliśmy nasz ekologiczny hymn „Leśne duszki”, wykonaliśmy Eko- drzewo i napis upamiętniający to święto.

„Antynudek”

„Sprawność antynudka” była dla nas łatwym zadaniem. Codziennie poznajemy nowe rzeczy w przedszkolu i nigdy nie mamy czasu na nudę. Tym razem urządziliśmy „Zaczarowany bal z bańkami” w ogrodzie przedszkolnym.

Sprawność „Kochającego serca”

Aby zdobyć odznakę „Kochającego serca” przygotowaliśmy kolorowe kartki z życzeniami na Dzień Dziecka. 1 czerwca otrzymają je nasi rówieśnicy będący pod opieką Fundacji DKMS z Warszawy. Z pewnością nasze prace sprawią wiele radości dzieciom, które potrzebują naszego wsparcia.

Mimo zdobycia wszystkich odznak i ogromniej satysfakcji, że podołaliśmy tym trudnym zadaniom – nie rozstajemy się z Teodorem! Ponieważ bocian Teodor bardzo dobrze czuje się w naszym przedszkolu – mamy nadzieję, że od września wymyśli dla nas nowe zadania!