Oszczędzamy wodę!

Dzień dobry,
Z dzisiejszych zajęć dowiecie się skąd się bierze woda oraz jak powstaje śnieg, deszcz i grad. Obejrzyjcie uważnie krótki film .
Wiecie już, że woda jest niezbędna do życia nie tylko ludzi, ale i zwierząt czy roślin. Z wody korzystamy codziennie – używamy jej do picia, do gotowania rożnych potraw, do mycia, do sprzątania……..sami widzicie, że bez wody nie ma życia. Pomyślcie chwile i zastanówcie się jak wy możecie przyczynić się do oszczędzania wody? Obejrzyjcie jeszcze jeden filmik i zapamiętajcie na zawsze zasady jak oszczędzać wodę……
Na dzisiejszych zajęciach zapoznamy się z literą w. Ta litera rozpoczyna wyrazy takie jak : woda, wakacje, wata, waza, wazon, wujek. Wiecie już, że litery mogą być wielkie i małe oraz pisane i drukowane. Popatrzcie na kształt litery i spróbujcie go zapamiętać.

Poszukajcie jej w niepotrzebnej gazetce i podkreślcie. Litery w możecie również poszukać w swoich książeczkach – tylko pamiętajcie, że w książkach nic nie podkreślamy bo książki trzeba szanować. Możecie poćwiczyć jej pisanie pamiętając, że literę piszemy od góry płynnym ruchem.
Chciałabym, aby szczególnie dzieci 6-letnie poćwiczyły czytanie – już niedługo czeka was nauka w prawdziwej szkole. Spróbujcie przeczytać Rodzicom te wyrazy:

mama, tata, woda, dom, koty, kos, koza, kura,

bat, sok, mur, para, pasek, Ala, Olek, Ela,

waga, worek, buty, zegar, zebra

Udało się? Czy w tych wyrazach były jakieś wielkie litery?
Pobawcie się przy naszej piosence Leśne duszki…..utrwalcie jej słowa wykonując swoje domowe obowiązki

Serdecznie dziękuję za zdjęcia pięknych zajączków wielkanocnych. Obiecałam Wam, że w tym konkursie ktoś na pewno zajmie I miejsce…. ale Wasze prace były tak piękne, że nie dało się wybrać II i III miejsca. Dlatego wszystkie zajączki zasługują na I miejsce!!!! Wysyłam Wam dyplomy w formie elektronicznej, ale gdy wrócicie do przedszkola będą na Was czekać dyplomy wydrukowane i mała niespodzianka.

Agnieszka

Propozycja zabawy: „Zabawa w sklep” – zabawa matematyczna. Doskonalenie umiejętności odliczania odpowiednich kwot używając monet i banknotów. Rozwijanie umiejętności matematycznych. Przygotujmy kilka zabawek, oznaczmy ile kosztują, np.: 5zł, 7zł, 10zł, 12zł. Pociechy wyposażmy w pieniądze prawdziwe lub wykonane przez nas (wartości muszą być takie same jak prawdziwych PLN). I bawmy się. Możemy pod koniec zabawy zamienić się rolami. Tutaj zabawa przebiega różnie w zależności od umiejętności, ale na pewno przeprowadzając ją nauczymy nasze dziecko nowych ważnych umiejętności, zmusimy do myślenia i sprawimy im przyjemność. Pamiętajmy, że uczą się nowych dla siebie, trudnych rzeczy i cierpliwie tłumaczmy to, czego jeszcze nie rozumieją, nauczmy wykorzystywać palce do przeliczania.