„Nasze domy” – wtorek, 6 kwietnia 2021 r.

Dzień dobry,
Witam Was serdecznie w słoneczny, wtorkowy poranek. Mam nadzieję, że bardzo miło spędziliście święta. Czy każdego odwiedził czekoladowy zajączek? W tym tygodniu zapraszam Was na ciekawe zajęcia: będziemy się wspaniale bawić i nauczymy się nowych rzeczy. Posłuchajcie zagadki, a dowiecie się o czym będziemy rozmawiać:

Ma ściany, podłogi, okna i drzwi,
a w nim mieszkasz właśnie ty!

Tak – to dom! W tym tygodniu porozmawiamy o naszych domach, tych dużych i tych małych. Na początku posłuchajcie wiersza „Mój dom” Doroty Kossakowskiej.

Każdy człowiek ma swój dom.
Może być mały lub duży.
Takie miejsce, do którego, chętnie wracamy z podróży.
W moim domu jest wesoło, wszyscy sobie pomagamy.
Gdy jest problem to idziemy, do taty, babci lub mamy.
I jak być dobrym człowiekiem każdego dnia się uczymy.
A gdy będziemy dorośli, wiele dobrego zrobimy.
Ja kocham mój dom rodzinny i kocham ojczyznę moją.
W Polsce chce mieszkać, pracować i oddać jej przyszłość swoją.

Odpowiedzcie na pytania:
– Czy każdy z nas ma swój dom?
– Czy wszystkie domy są takie same?
– Jak jest w naszym domu i czego się tam uczymy?
– Co zrobimy jak będziemy dorośli?
– Czy Polska jest naszym domem?

Wszyscy mieszkamy w domach. Można mieszkać w bloku, w wieżowcu, w kamienicy, w domku jednorodzinnym lub szeregowcu. Popatrzcie na ilustracje i spróbujcie prawidłowo nazwać te różne domy. Określcie jak nazywa się Wasz dom.

A czy znacie swój adres zamieszkania?

Wszyscy mieszkamy w Polsce – Polska to nasz kraj. Wszyscy tez mieszkamy w Lublinie – Lublin to nasze miasto rodzinne. Ale każdy z nas mieszka na innej ulicy…. Czy znacie jej nazwę i numer. Czy znacie numer mieszkanie jeśli mieszkacie w bloku? Jeśli nie mam nadzieję, że dziś go sobie utrwalicie. Znajomość adresu to bardzo ważna sprawa – ale pamiętajcie, żeby nigdy nie podawać go obcym osobom.
A teraz zapraszam Was do pracy plastycznej. Narysujcie pięknie Wasz dom. Zwróćcie uwagę na szczegóły i kolory. Jeśli chcecie i rodzice znajdą chwilkę czasu to możecie do mnie wysłać zdjęcia. Stworzymy piękną galerię!!!
Pozdrawiam Was gorąco!!!!!
Agnieszka S.