Poznajemy monety i banknoty

Dzień dobry!… Drodzy Rodzice przygotowałam dzisiaj propozycję zajęć matematycznych, do których przydadzą się banknoty i monety. Jeśli nie uda się zgromadzić wszystkich możliwych to i tak jesteśmy w stanie przeprowadzić takie zajęcia. Prezentujemy dzieciom poniższy obrazek i pytamy, które banknoty i monety rozpoznaje, pozostałe nazywamy i prosimy, aby dziecko powtórzyło.

Potem pokazujemy prawdziwy banknot lub monetę i prosimy, aby wskazało to samo na obrazku i jeszcze raz określiło nominał. Poprośmy o wskazanie monety o największej wartości, następnie o najmniejszej. Może uda się wskazać monety od wartości największej do najmniejszej? Jeśli nie my zaprezentujmy to dziecku.

Propozycja ruchowa dla naszych przedszkolaków na dziś… będzie super zabawa: https://wordwall.net/pl/resource/905045/gimnastyczna-ruletka-dla-klasy-2-

Jest ruletka, karty, pudełka ….

Pozdrawiam 🙂 Magda P.

Dzień dobry,
Na dzisiejsze popołudnie proponuję Wam zabawę z piankoliną. Jej wykonanie jest bardzo łatwe: wystarczy zmieszać ze sobą 1 kg mąki ziemniaczanej, opakowanie pianki do golenia i odrobinę płynu do mycia naczyń. Gdy już połączycie składniki nasza piankolina jest gotowa do zabawy. Możecie lepić z niej różne kształty, tworzyć rozmaite babki, budowle, zakopywać skarby, a nawet pisać literki i cyferki za pomocą patyczka. Jeśli znudzi Wam się biała masa możecie do niej dodać brokatu lub zabarwić ją za pomocą barwników spożywczych.

mojedziecikreatywnie.pl

Życzę miłej zabawy i pozdrawiam
Agnieszka