Zajęcia zdalne grupa młodsza 14.04.2021

Dzień dobry

Witam wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym dniu i zapraszam do zabaw z nami. Przesyłam gorące pozdrowienia i ściskam wszystkich bardzo mocno. Za oknami niespodziewanie pojawił się dzisiaj śnieg a tutaj mamy już wiosnę – stare przysłowie pasuje do dzisiejszego dnia „Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata” Proponuje wam takie zabawy na środę 14.04.2021r. Życzę miłej zabawy!!!

1. Na samym początku posłuchajcie piosenki, którą proponuję na początek naszych zajęć pt. „Kle, kle boćku”

2. Następnie pooglądajcie uważnie ilustracje z różnymi zwierzętami, pamiętacie ich nazwy?. Te które znacie wymieńcie, o pomoc poproście też rodziców. Powiedzcie jakie zwierzęta występują na tym obrazku a następnie podzielcie z rodzicami na sylaby nazwy tych zwierząt: ko-tek, ko-gut itd.

Pamiętacie, gdzie te zwierzęta żyją? – na wsi. Czego potrzebują do życia? – wody, pokarmu. Pamiętajcie należy zwierzętami się opiekować!!!

3. Zapraszam teraz do zabawy ruchowej Kurka, dziecko swobodnie porusza się po dywanie, na hasło rodzica kurka! – dziecko rusza rękami ( skrzydełkami ) i mówi rytmicznie – ko-ko-ko, znowu biega i tak na przemian.

4. Następną zabawą będzie „Mowa zwierząt”. Rodzic mówi: po podwórku chodzi zwierz, jak on mówi, to my też:

  • Krowa – muu ( dzieci powtarzają: muu )
  • Koza – mee ( dzieci powtarzają: mee )
  • Gąska – gę ( dzieci powtarzają: gę )
  • Świnka – kwi ( dzieci powtarzają: kwi )
  • Kaczka – kwa ( dzieci powtarzają: kwa )
  • Owca – bee ( dzieci powtarzają: bee )
  • Piesek – hau,hau ( dzieci powtarzają: hau, hau )

5. Następnie zapraszam do zabawy tanecznej pt. „Kaczuszki”, powtarzajcie te same ruchy co dzieci na filmie

6. Na zakończenie zapraszam do zabawy z plasteliną, mam nadzieję, że znajdziecie ją w domu. Proponuję więc zachęcić dziecko, aby spróbowało samodzielnie ulepić kilka wybranych przez siebie zwierzątek. Wcześniej pozwólcie mu, aby swobodnie pobawiło się plasteliną: lepiło kulki, wałeczki, rozklepywało ją całą dłonią. Pamiętajcie, aby zaangażować dziecko do posprzątania po skończonej zabawie swojego miejsca pracy!!!

Pozdrawiam Małgorzata T.