Zawody

Witam WAS SERDECZNIE jest środa, miło spędziliście wczorajszy dzień? Ciekawi jesteście o czym dziś porozmawiamy? Oto mała podpowiedźhttps://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/235257-zawody-dla-przedszkolak%C3%B3w

Już się domyślacie zapewne…Rozpoznaliście wszystkie zawody? Jeśli nie poproście domownika o pomoc, czy czyjaś mama lub tata wykonują taki zawód? Kim są Wasi rodzice, co robią w pracy, czym się zajmują?

Jaki zawód wydaje Wam się najciekawszy? A wy kim chcielibyście zostać jak dorośniecie…?

Posłuchajcie wierszyka, tylko bardzo uważnie bo czeka Was trudne zadanie:)

Wyliczcie na paluszkach o ilu zawodach był ten wierszyk (1, 2, 3…..), zastanówcie się co potrzebują ludzie do wykonywania tych zawodów np. krawiec potrzebuje igłę, materiał, nić, maszynę itp. Wyliczajcie do każdego zawodu, możecie narysować przy każdym zawodzie potrzebne narzędzia, rzeczy. Porównajcie teraz kto ma ich najwięcej,a kto najmniej. Możecie też wyliczać do zawodów, które wykonują wasi rodzice lub ktoś znajomy. Jestem ciekawa jak Wam poszło? Trudne zadanie?

A teraz zapraszam Was do zabawy z elementami równowagi- Dzielny strażak- ułóżcie na podłodze trasę slalomu,ze skakanki, sznurka. Na końcu tej trasy postawcie kosz z zabawkami. Na hasło START dzieci- strażacy biegną slalomem, wyjmują z pojemnika jedną zabawkę i szybko wracają. Możecie to zadanie wykonać na czas i zaprosić do wyścigu kogoś z domowników.

To była niezła rozgrzewka przed ćwiczeniami. Możecie przebrać się w strój sportowy i zapraszam do ćwiczeńhttps://www.youtube.com/watch?v=2BQCcIjudZ8

Po zakończeniu odpocznijcie, możecie zjecie coś pysznego. Wyjdźcie na spacer, a może spotkacie się z jakimś kolegą lub koleżanką?

Do jutra, miłego dnia

Agnieszka. Ż